English

Jan Kysela

O mně

Jan Kysela je multižánrovým kytaristou , který se kromě jiných žánrů, věnuje i sólové akustické kytaře. Patří mezi přední české hráče ve stylu fingerpicking. Na kytaru začínal ve 13 letech zpočátku ovlivněn především rockovou hudbou. Později nacházel inspiraci v bluesové a jazzové hudbě i americkém country. Jan Kysela vystudoval kytaru na Konzervatoři J. Ježka u prof. Petra Bierhanzla.

Jan Kysela má na seznamu spolupráci s celou řadou hudebních těles a  interpretů z oblasti rocku, pop music, country i jazzu. Jako např.  Pavel Bobek, Petr Muk, Pavla Kapitánová, Karel Černoch, Stania, V.Tučný, Naďa Urbánková, Karel Kahovec, H. Lounová , dále kapely jako, Beckett, Country Beat Jiřího Brabce, Naley Band,  Jazz Spirit, Twin Q, Higway 61, Four Horses, Tonny Blues Band, Dddb Band, Fribbles a další.

 

Jako studiový kytarista se podílel na množství nahrávek pro Tv pořady a reklamy a  na mnohých Cd nahrávkách s různými interprety.

Mnoho let působí na klubové scéně a hraje v jazzových a bluesových kapelách a v malých jazzových combech.

 

Spolupracuje i z muzikálovými orchestry např. muzikál rocky v Kongresovém centru, Divadlo u hasičů, Kladenské divadlo atd.  Příležitostně spolupracoval i se symfonickými tělesy.

 

Jako sólový  akustický kytarista pravidelně vystupuje koncertně a dále účinkuje v programech hudebních restaurací a hotelů, např. White horses restaurant, Hotel Hilton, Hotel Emblem apod. V rámci sólového hraní vystupuje i na hudebních festivalech  a soukromých akcích. V roce 2015 vydal sólové kytarové album Unspoken Words.

 

Pedagogická činnost

Pedagogická činnost : Výuce kytary se Jan Kysela  věnuje více jak 25 let. V současné době vyučuje hru na kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Byl  lektorem i několika kytarových dílen. V letech 2002- 2006  společně s Lubošem Andrštem vedl kytarové semináře na Chorvatském ostrově Hvar.